چطوری به اکسپلور راه پیدا کنیم؟

چطوری به اکسپلور راه پیدا کنیم؟

چطوری به اکسپلور راه پیدا کنیم؟

همه کسب و کارها به هر طریقی به دنبال دیده شدن هستند. صفحه اکسپلور اینستاگرام یکی از بهترین راه کارهای دیده شدن محسوب می گردد. نمایش پست در اکسپلور اینستاگرام یک تبلیغ رایگان و کاربردی محسوب می شود. به کمک این صفحه می توانید کسب و کار خود را به بُعد وسیعی از کاربران اینستاگرام معرفی کنید و از این طریق تعداد فالوورها و ترافیک صفحه خود را افزایش دهید.

 

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام) صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام (چه آن‌ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند؛ جایی که می‌توان گفت صادقانه‌ترین مکان در دنیای اینترنت به شمار می‌رود. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد.

 

ترفند های راه پیدا کردن به اکسپلور

 

شناخت مخاطبین واقعی و اهمیت دادن به آن ها

بازاریابی در اینستاگرام، در تب اکپسلور آن، معنا پیدا می کند. پس اگر می خواهید پیج بیزنسی شما، جایی در آن داشته باشد، باید اول مخاطبان اصلی تان را پیدا کنید.

برای مثال، هیچ وقت انتظار نداشته باشید کسی که تنیس روی میز دوست ندارد، به دنبال راکت و توپ و تجهیزات پینگ پونگ بگردد.

پس اگر قرار است وارد اکسپلور اینستاگرام شوید، باید ببینید که مخاطب شما کیست و چه نیاز هایی دارد؟ اصلا آیا کسب و کار شما، کمکی به او می کند؟ آیا او یک فالور فعال است؟

تفاوت بین تعامل مخاطب با شما یا نادیده گرفتن تان، بستگی به میزان اهمیتی که به او می دهید، دارد. به مخاطبان خود گوش بدهید و ببینید که واقعا به چه چیزی نیاز دارند؟
با دانستن سلیقه کاربر و بررسی پیج هایی که فعالیتی مشابه شما دارند، به راحتی می توانید راه وارد شدن به اکسپلور را کشف کنید. زیرا می دانید باید چه محتوایی تولید کنید تا نطر فالور های تان، جلب شود.

 

بررسی پیج رقبا

در دومین قدم به سراغ پیج­ های موفق در اکسپلور اینستاگرام که در حوزه­ ی فعالیت خودتان هستند، بروید. بهتر است آخرین پست­ های منتشر شده آن­ها را بررسی کنید. میزان بازدید پست­های آن­ها را مشخص کنید و به دنبال تحلیل و بررسی میزان بازدیدها باشید. با این کار می­ توانید دید کاملی از رقبای خود پیدا کنید و این که می­ دانید کدام پست­ ها، بازدید بیش­تری خواهند داشت. با توجه به این موارد، می­ توانید پست­هایی بسازید که بیشترین بازدید را در کمترین زمان ممکن داشته باشند.

 

استفاده از قابلیت های اینستاگرام

از تب places استفاده کنید و مکانی(لوکیشن) را برای پست خود انتخاب کنید.

هشتگ هارو دست کم نگیرید!

هشتگ ها بسیار تاثیر گذار هستند برای دیده شدن پست شما هم در هشتگ ها هم اینکه باعث این می شود که پست شما به اکسپلور برود.
برای هشتگ گذاری باید متناسب با پیج خودتان هشتگ بگذارید که بیشترین تاثیر را بگیرید. وقتی کاربر به دنبال اطلاعات خاصی است و با پستی مواجه شود که هیچ ارتباطی با موضوع ندارد، هیچ واکنشی نشان نمی دهد. این برای نرخ تعامل شما یک مورد منفی محسوب می شود. در نتیجه نمی توانید به راحتی وارد اکسپلور اینستاگرام شوید.

 

با مخاطبین خود تعامل و ارتباط داشته باشید

کپشن های جذابی داشته باشید برنامه ها و سوپرایز های مختلفی برای فالوئر های خودتان داشته باشید با مسابقه،قرعه کشی،مکالمه کردن با آنها در استوری و … ارتباط خوبی برقرار کنید تا فضای صمیمی و خوبی داشته باشید همچنین پست های شما را share,save کنند و آنها را ترغیب به اینکه نوتیف پست ها و استوریه شما را روشن کنند(turn on post notifications) تا در ساعات اولیه ای که پست خودتان را گذاشتید ریاکشن نشان بدهند.

 

مزایای ورود به اکسپلور چیست؟

 

افزایش فالوئر

طبیعتا هرچه پیج شما دیده شود فالوئر های شما نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

 

افزایش فروش

با دیده شدن پیج شما افراد جدید زیادی از خدمات یا اجناس شما ممکن است خوششان بیاید و فروش را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

برندسازی

هرچه پیج و برند شما دیده شود این برند به نام و اسمتان میخورد و کسی نمی تواند با فالوئر کم و بازدید کم نسبت به شما این نام و نشان را صاحب شود. درکل شناخته شده می شوید.

 

برای دریافت و مشاهده ی خدماتی اینستاگرام کلیک فرمایید.

علی طاهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.