چگونه فالوورهای فیک و غیر فعال اینستاگرام را حذف کنید؟

چگونه فالوورهای فیک و غیر فعال اینستاگرام را حذف کنید؟

چگونه فالوورهای فیک و غیر فعال اینستاگرام را حذف کنید؟


امروزه در فضای اینستاگرام ، دیگر تعداد فالوورها ملاک نیست و با توجه به پیشرفت‌هایی که شبکه اینستاگرام کرده است ؛ فالوورهای واقعی ، می‌توانند اعتبار پیج را تضمین کنند. یکی از مهمترین چیزهایی که برای شبکه اینستاگرام حائز اهمیت است ؛ نرخ تعامل می‌باشد. فالوورهای غیرفعال یا فیک ، نمی‌توانند سبب افزایش نرخ تعامل شوند. از این رو ، توصیه می‌شود که همواره به دنبال راه‌های حذف فالوورهای فیک و غیرفعال پیج خود باشید. به بیان دیگر ، وجود فالوورهای فیک ، می‌تواند برای پیج اینستاگرامی شما یک تهدید محسوب شود. پیج‌هایی که دارای فالوور فیک هستند ؛ معمولا قابل اعتماد نمی‌باشند و از دید مخاطبان و اینستاگرام چندان خوشایند نیستند. این فالوورها ممکن است به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه در پیج شما حضور یابند. یکی از روش‌هایی که ممکن است فالورهای فیک را به پیج شما روان کند ؛ خرید فالوور اینستاگرام از سایت‌های نامعتبر است. برخی اوقات نیز فالوور فیک بدون اطلاع شما به پیج وارد می‌شود. این مورد ، زمانی اتفاق می‌افتد که اقدام به انجام تبلیغات از پیج‌های نامعتبر برای پیج خود می‌کنید. و اما سوالی که ممکن است برای همه پیش آید ؛ این است که چگونه فالوورهای فیک و غیر فعال اینستاگرام را حذف کنید؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

در واقع فالوور فیک ، پروفایلی است که هیچگونه صاحبی ندارد. یعنی صرفا یک بار ساخته شده و به پیج شما وارد می‌شود. پشت این اکانت ، هیچ صاحب حقیقی وجود ندارد و نمی‌تواند با پیج شما در تعامل باشد. یعنی زمانی که پستی منتشر می‌کنید ؛ کسی این پست را لایک نمی‌کند و زمانی که استوری می‌گذارید ؛ به استوری‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند و ویوی آن را بالا نمی‌برند. به همین خاطر فالوورهای فیک ، نمی‌توانند برای پیج شما اعتبار و موفقیت را شامل شوند. بنابراین روش‌های خرید فالوور اینستاگرام ، بسیار حائز اهمیت است. زیرا ممکن است در یک اقدام کاملا غیر منتظره ، فالوورهای فیک و غیر واقعی را ، روانه‌ی پیج شما کنند.

فالوورهای فیک چگونه کسب و کار شما را از بین می‌برند؟

فالوورهای فیک ، به عنوان بلای خانمان سوز برای کسب و کارهای اینستاگرامی شما به حساب می آیند و روز به روز سبب افت آن‌ها می‌شود. فالوورهای فیک ممکن است به روش‌های متفاوتی وارد پیج‌های اینستاگرام شده باشند. چیزی که حائز اهمیت است ؛ نحوه تشخیص و حذف کردن آن‌ها می‌باشد. با توجه به هوشمند بودن الگوریتم اینستاگرام ، خیلی راحت فالوورهای واقعی از غیر واقعی شناخته می‌شوند. به همین علت اگر پیجی دارای فالوور فیک باشد ؛ شناسایی می‌شود و از رشد آن جلوگیری می‌شود. آسیب دیگری که فالوورهای فیک می‌توانند به پیج شما وارد کنند ؛ این است که ممکن است سبب مسدود شدن پیج اینستاگرامی شما شوند. ممکن است که بسیاری از پیج.های اینستاگرامی ، بدون دلیل خاصی ، برای همیشه غیر فعال می‌شود و دیگر نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند. یکی از مهمترین دلایل این اتفاق ، وجود فالوورهای فیک به تعداد بالاست. فالوورهای فیک ، می‌توانند سبب کاهش اعتبار پیج شما شوند. علت آن نیز تعامل نداشتن با محتوای پیج می‌باشد. امروزه کاربران ، به شدت هوشمند شده اند و به این موارد بسیار دقت می‌کنند.

اهمیت حذف فالوورهای فیک اینستاگرام

اگر قصد دارید پیج اینستاگرامی خود را سریع تر رشد دهید و فالوورهای واقعی شما افزایش پیدا کند ؛ ابتدا باید فالوورهای فیک و غیرفعال را از پیج خود حذف کنید. یکی از مهمترین دلیلی که باید فالوورهای فیک را از پیج خود حذف کنید ؛ افزایش فالوورهای واقعی است. از مهمترین مزایای حذف فالوور فیک ، می‌توان به افزایش فالوور واقعی و ورود به اکسپلور اشاره کرد. وقتی پست‌های شما به اکسپلور وارد شود ؛ رشد چشمگیری شامل پیج شما می‌شود. در واقع وارد شدن پست به اکسپلور ، یک تبلیغ هدفمند و کاملا رایگان به شمار می آید. یکی از راه‌های ورود به اکسپلور ، تعامل فالوورهای پیج با محتوای آن می‌باشد. بنابراین اگر پیج شما دارای فالوور فیک باشد ؛ پست‌های شما تعاملی از فالوورهای خود دریافت نمی‌کند و به همین دلیل ، مهم ترین راه ورود به اکسپلور برای آن ، بسته می‌شود. به همین منظور اگر پیشرفت پیج برای شما مهم می‌باشد ؛ پیشنهاد می‌شود که در ابتدا ، اقدام به حذف فالوورهای فیک کنید.

چگونه فالوورهای فیک و غیر فعال اینستاگرام را حذف کنید؟

به منظور حذف فالوورهای فیک ، روش‌های مختلفی وجود دارد که به طور کلی به دو دسته حذف روش دستی و حذف با استفاده از اپلیکیشن‌ها ، سایت‌ها و ربات‌های اینستاگرامی ، تقسیم می‌شوند. در ادامه قصد داریم به شرح هر یک بپردازیم.

حذف فالوور فیک به روش دستی

در این روش ابتدا باید با ویژگی‌های فالوور فیک آشنا باشید و بتوانید فالوور فیک را از فالوور واقعی تشخیص دهید. در قدم بعد پس از شناسایی فالوورهای فیک ، می‌توانید به صورت دستی با استفاده از گزینه‌ی Remove اقدام به حذف فالوورهای فیک کنید. البته گفتنی است که این کار ، می‌تواند سخت و زمان‌بر باشد. خصوصا اگر تعداد فالوورهای فیک شما زیاد باشد. بنابراین اگر فالوورهای فیک پیج زیاد است ؛ نیاز است که از روش‌های دیگر استفاده کنید.

استفاده از اپلیکیشن‌های حذف فالوور فیک

با استفاده از این اپلیکیشن‌ها ، می‌توانید به راحتی اقدام به حذف فالوورهای فیک کنید. البته گفتنی است که این برنامه‌ها امن نمی‌باشند و نمی‌توانید از همه آن‌ها استفاده کنید. اپلیکیشن‌های خارجی ، دارای نقص‌هایی هستند که قابل استفاده نمی‌باشند. یکی از نقش‌های آن ، این است که نمی‌توانند فالوورهای غیرفعال را به طور واضح تشخیص دهند. به همین دلیل باید ابتدا از کارکرد صحیح این اپلیکیشن‌ها مطمئن باشید ؛ سپس از آن‌ها استفاده کنید. یکی از بهترین اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید ؛ اپلیکیشن Ghost Unfollowers for Instagram می‌باشد. از این اپلیکیشن ، می‌توانید برای ردیابی و حذف کردن فالوورهای فیک استفاده کنید. یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که می‌تواند به صورت دسته جمعی فالوورهای فیک را از پیج شما پاکسازی کند ؛ اپلیکیشن FollowMeter می‌باشد. این اپلیکیشن دارای یک رابط جذاب و فوق العاده می‌باشد و کاربرد اصلی آن ، مدیریت فالوورها و فالوینگ‌های پیج است. این برنامه قابلیت نشان دادن تعداد لایک‌ها ، تعداد کامنت‌ها و … را دارد و از این طریق می‌توانید فالوورهای فیک را شناسایی و اقدام به حذف آن بکنید. لازم به ذکر است که این دو اپلیکیشن ، برای سیستم عامل‌های اندروید به کار می‌روند.

استفاده از ربات برای حذف فالوور فیک اینستاگرام

یکی از بهترین روش‌ها به منظور حذف فالوور فیک ، استفاده از ربات اینستاگرام می‌باشد. قابلیت جدیدی که در ربات اینستاگرام اضافه شده است ؛ توانایی شناسایی و حذف فالوورهای فیک می‌باشد. این ربات به تازگی هسته خود را آپدیت کرده است و می‌تواند به شما در حذف فالوورهای فیک کمک کند.

سخن پایانی

در این مقاله با اهمیت حذف فالوورهای فیک از پیج اینستاگرام آشنا شدید. فراموش نکنید که فالوورهای فیک ، می‌توانند آسیب‌های جبران ناپذیری به پیج شما وارد کنند و سبب جلوگیری از رشد پیج اینستاگرامی شما شوند. شبکه اینستاگرام بسیار هوشمند است و به راحتی می‌تواند پیج‌هایی که دارای فالوور فیک هستند را شناسایی کند و حتی در مواردی آن‌ها را جریمه کند. به همین دلیل شناسایی و حذف کردن فالوور های فیک ، از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد که نیاز است به آن حتما توجه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *