چگونه بک لینک بگیریم

چگونه بک لینک بگیریم

چگونه بک لینک بگیریم

روش های زیادی برای گرفتن یا ساخت بک لینک وجود دارد اما برای اشنا شدن با چند روش کاربردی و موثر گرفتن بک لینک و همچنین تکنیک های بی ارزش ساخت بک لینک با ما همراه باشید.

 

اما بک لینک چیست ؟

به هر لینکی که از خارج سایت بر روی صفحه ای در دامنه ی ما قرار بگیرد بک لینک میگوییم.

 

انواع بک لینک

بک لینک ها انواع مختلفی دارند و به دسته بندی های مختلف مثل بک لینک فالو و نوفالو و لینک داخلی و خارجی تقسیم می شوند.

به طور کلی هرچه سایت های معتبر و شناخته شده در صفحات سایت شما لینک شده باشند شانس بیشتری برای کسب نتیجه و جایگاه مناسب در گوگل خواهید داشت. اما بک لینک ها عبارت اند از

1.بک لینک وبلاگی  2.بک لینک اجتماعی  3.بک لینک مسنجری  4.بک لینک آفلاین  5.بک لینک اپلیکیشنی  6.بک لینک انجمنی  7.بک لینک کامنتی  8.بک لینک فروشگاهی  9.بک لینک کتابی  10.بک لینک گرافیکی  11.بک لینک صوتی  12.بک لینک ویدئویی 13.بک لینک ایمیلی  14.بک لینک رقابتی  15.بک لینک دانشنامه ای  16.بک لینک خبری  17.بک لینک آپلودی  18.بک لینک پاپ آپی  19.بک لینک پستی  20.بک لینک هوایزی  21.بک لینک مارکتی  22.بک لینک علمی و آموزشی  23.بک لینک باکسی

باید توجه داشته باشید گرفتن بک لینک فرایندی زمانبر و دشوار است ولی تاثیر آن بر روی سئو به قدری مثبت است که نمیتوان از آن به هیچ وجه چشم پوشی کرد.

شاید اولین راهی که برای ساخت یا گرفتن بک لینک به ذهن ما برسد خرید بک لینک باشد ولی این کار بسیار اشتباه و خطرناک است و علاوه بر اینکه هزینه ی بالایی دارد  ریسک جریمه شدن توسط گوگل را افزایش میدهد.

 

محتوای ارزشمند تولید کن

بهترین و موثرترین روش برای ساخت بک لینک تولید محتوای با ارزش میباشد. زمانی که شما یک محتوای باکیفیت تولید میکنید به یک مرجعی در آن موضوع تبدیل میشوید و ممکن است که دیگران برای تایید صحبت های خود و راهنمایی کاربرانشان شمارا پیشنهاد دهند.

معمولا تولید محتوای اموزشی شانس بیشتری نسب به بقیه ی محتوا ها برای گرفتن بک لینک دارد. شما وقتی یک محتوای اموزشی تولید میکنید این امکان برای سایت شما فراهم میشود که در بخش نظرات سایت های دیگر و یا در فرم های تخصصی میان کاربران رد و بدل شود.

 

فعالیتت رو بر روی شبکه ی اجتماعی افزایش بده

شما میتوانید با فعالیت در شبکه های اجتماعی علاوه بر اینکه با مشتری ارتباط مستقیم دارید بر روی سئو سایت خود تاثیر بگذارید . یکی از دلایل این تاثیر گذاری میتوان به ساخته شدن بک لینک رایگان بر روی صفحات داخلی سایت اشاره کرد.

برای به کار گیری این روش باید به نکات زیر توجه داشته باشید

 • اگر تعداد دنبال کنندگانتان در شبکه های اجتماعی پایین باشد این لینک سازی بی اثر خواهد و به طور کلی فعالیت در شبکه های اجتمای بدون داشتن مخاطب کاری بیهوده است.
 • میزان لایک ها و اشتراک گذاری مطالبی که در شبکه ی اجتماعی کار میکنید بر روی بک لینک های ساخته شده بسیار موثر است.
 • سعی کنید به جای عینا کپی کردن مقاله بخشی از ان یا مفهومی که از ان برداشت میشود را در شبکه ی اجتماعی خود نشر دهید.
 • با انتخاب یک کلمه کلیدی طولانی برای صفحات داخلی خود لینک سازی کنید چراکه ساخت بک لینک برای صفحه ی اول سایت از طریق شبکه های اجتماعی بازدهی بالایی ندارد.
 • وقت و تمرکز خود را بر روی 1 یا 2 شبکه ی اجتماعی که در زمینه ی شما فعال هستند صرف کنید.

 

با استفاده از پست مهمان بک لینک رایگان دریافت کن

یکی از روش های موثر و ارزشمند تهیه ی پست مهمان با هدف ساخت بک لینک است.یکسری از سایت ها وجود دارند که محتوای خود را از طریق کاربر دریافت میکنند و بر خلاف انتظار اعتبار و جایگاه مناسبی هم دارند. این سایت ها همیشه منتظر مقالات با ارزش کاربران خود میمانند و در مقابل این اجازه را به شما میدهند که لینک خود را در محتوای مقاله قرار دهید.

برای تهیه یک پست مهمان به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • باید یک محتوای اختصاصی برای پست مهمان تهیه کنید
 • محتوا نویسی را درون سایت هایی انجام دهید که به حوزه کاری شما نزدیک باشد
 • بک لینک را بر روی صفحات داخلی سایت و عبارت های کم رقابت انجام دهید
 • صفحه ای که پست مهمان شما در ان قرار دارد فعالیت کنید و پاسخ کاربران را بدهید
 • سعی کنید در صفحات محبوب و سایت های پر بازدید به دنبال موضوعات پر طرفدار کاربران باشید و برای آن محتوا تولید کنید

 

نظرات و دیدگاه خود را در فرم های تخصصی ارسال کن

یکی دیگر از روش های موثر و بی هزینه برای ساخت بک لینک اشتراک گذاری نظر و دیگاه خود در فرم های تخصصی و بخش نظرات سایت های دیگران است. باید توجه داشته باشید که اگر هدف شما فقط کسب بک لینک باشد نظر و دیدگاه شما از سایت حذف خواهد شد.

برای استفاده از این روش به نکات زیر توجه کنید

 • هویت واقعی با نام و تصویر خود داشته باشید
 • دیدگاه شما مستقیما مربوط به محتوای صفحه اصلی میباشد سعی کنید سوالی در این زمینه مطرح کنید
 • اگر میتوانید لینک خود را در متن دیدگاه قرار دهید
 • سعی کنید ارسال نظرات خود را فقط محدود به یک سایت یا صحفه نکنید

 

تکنیک ها و روش هایی که برای ساخت بک لینک بی ارزش است

علاوه براینکه تکنیک های با ارزش برای ساخت بک لینک وجود دارد یکسری از روش ها هستند که در گذشته بسیار رایج بوده ولی امروزه جایگاه خود را از دست داده اند.

این روش ها عبارت اند از :

 • ساخت چند وبلاگ مختلف در سایتهای متفاوت و بازنشر محتوا در ان ها
 • انتشار اتوماتیک مقالات در چندین شبکه ی اجتماعی
 • ثبت سایت در دایکتوری ها و سایت های تبادل لینک
 • تبادل زیاد لینک های متعدد با سایت های کم ارزش
 • استفاده از ابزار ها مختلف چه رایگان چه غیر رایگان برای ساخت بک لینک انبوه
 • ارسال تعداد بالای نظرات با استفاده از ربات های مختلف

 

چرا نباید بک لینک بی ارزش بسازیم

گوگل برای خرید بک لینک الگوریتم های مختلفی را معرفی کرده است.در این بین الگوریتم پنگوئن با هدف شناسایی سایت هایی که با استفاده از روش های فریبنده و استراتژی های مختلف به دنبال ساختن بک لینک هستند عمل میکند و آن ها را جریمه میکند.

این الگوریتم برای تعیین سلامت لینک سازی شما روش های مختلفی دارد و رفتار های فریبنده را خیلی راحت تشخیص میدهد.به طور مثال اگر سایت شما در طول 5 ماه گذشته 10 لینک ارزشمند داشته باشد و طی یک ماه 50 بک لینک جدید برای آن ایجان شود. یا اینکه سایتتان مجموعا ۱۰۰ لینک از صفحات دیگر گرفته است ولی ۸۰ درصد آنها بر روی یک Anchor Text مشخص هدف گذاری شده اند. گوگل با استفاده از اطلاعات اماری و مقایسه با رفتار سایتهای دیگر سلامت سایت شما را تایید میکند.

مرتضی علی امیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *