معرفی رنگبندی | قرمز و سبز کریسمس

معرفی رنگبندی | قرمز و سبز کریسمس

معرفی رنگبندی | قرمز و سبز کریسمس

رنگ ها دنیای پیچیده ای دارند. هر رنگ زبانی مخصوص به خود را داشته و می تواند حالات و احساسات خاصی را درون انسان زنده نماید و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تاثی خودش را بگذارد. حالا تصور کنید که طراحان گرافیک و روانشناسان با ترکیب های گوناگون رنگ های مختلف می توانند چه تاثیراتی را ایجاد نمایند. در این مقاله قصد داریم پوستری را که کارخانه کوکاکولا برای پوستر کریسمس خود آن را طراحی کرده است بررسی کرده و ترکیب رنگی آن را بشناسیم ، در ادامه همراه ما باشید.

 

Coca Cola min - معرفی رنگبندی | قرمز و سبز کریسمس
بررسی کدهای رنگ پوستر کریسمس کارخانه کوکاکولا

معرفی رنگبندی | قرمز و سبز کریسمس

پوستر کریسمس کوکاکولا از ترکیب چهار رنگ جذاب طراحی و تنظیم شده است. قرمز شارپ که نماد آرم کوکاکولاست و از حرارت و گرمای زیادی برخوردار است در لوگوی ان به چشم می خورد و امروزه برای همه آشناست. رنگ قرمز مکملی که کمی مات تر بوده و در پوسترهای کریسمس به چشم می خورد نیز تبعیت کوکاکولا را از آداب و رسوم مردم اروپا را نشان می دهد. رنگ سرمه ای تیره یا همان رنگ شب الهام بخش زیبایی و جشن شب به یاد ماندنی کریسمس است که در کنار سبز تیره و مات که نماد درخت کریسمس است همه چیز را تمام می کند.

قرمز به طور سنتی با اشتیاق و سبز با سلامتی یا محیط همراه است ، اما وقتی این دو با هم جمع می شوند با صدای بلند “کریسمس” را فریاد می زنند. البته میل به کریسمس برای همه مردم اروپا آشناست و آن ها را به یاد شبی پر از آرزو و شاد می اندازد. همانطور که می بینید این سبز تازه بهار نیست. به این رنگ ؛ سایه سبز – Viridian Green گفته می شود ، و از نظر اشباع متوسط و از نظر ارزش نسبتاً تیره است. این رنگ ، رنگ درخت کریسمس و اِلف های سانتا است.


برای استفاده از خدمات گرافیک پرشین ادز کلیک نمایید.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *