روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

برای افزایش امنیت پیج در اینستاگرام راه های زیادی وجود دارد که کاربران بسیاری از این قابلیت ها بی خبراند و همین موضوع در برخی مواقع نادر باعث میشود تا پیج اینستاگرام افراد بسته شود.

ما سعی کردیم در این مقاله برای جلوگیری از بسته شدن پیج اینستاگرام و بالابردن امنیت آن به منظور پشگیری از هک شدن نکات مهمی در اختیار شما قرار دهیم.


از رمز عبور قدرتمند استفاده کنید

برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام بهتر است رمزتان تلفیقی از اعداد ، حروف بزرگ و کوچک و همچنین کارکتر های خاص باشد.تاجایی که میتوانید رمز عبوری انتخاب نکنید که به اطلاعات شخصی شما مثل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولید یا شماره کارت ملی تان مربوط شود. بعلاوه، هیچگاه رمزهای عبورتان را در فایلی بر روی رایانه خود سیو نکنید و سعی نمایید برای اکانت های مختلفی که دارید از رمز های متفاوت استفاده کنید. .با اینکاری که انجام میدهید اگر مشکل امنیتی برای یکی از اکانت ها به وجود بیایید خطری برای دیگر پیج ها به وجود نمی اید.


اطلاعات را در مرورگر ذخیره نکنید

برای اینکه امنیت پیجتان بالابرود از ذخیره شدن اطلاعات ورود به اکانت اینستاگرام، مانند نام کاربری و پسورد در مرورگرها خودداری کنید.


اینستاگرام را از منبع معتبر نصب یا اپدیت کنید

بسته نصبی و آپدیت اینستاگرام را حتما از منبع اصلی که معتبر است دریافت و نصب کنید.


از برنامه های مکمل اینستاگرام استفاده کنید

برای اینکه امنیت پیج اینستاگرامتان تهدید نشود توصیه میشود از استفاده  برنامه هایی که مکمل اینستاگرام اند مانند ذخیره ویدئو ها ، افزایش فالوور ، افزایش لایک و … خودداری کنید.به این دلیل که نام کاربری و رمز شما را ذخیره میکنند. در صورت استفاده ، سریعا رمزتون رو تعویض کنید.


آپدیت کنید

بلافاصله بعد انتشار نسخه جدید، اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید. به این دلیل که اینستاگرام بعد از اپدید راه های نفوذ را میبندد.


ایمیل شماره تلفنتون رو تایید کنید

برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام حتما در قسمت Setting > Edit Profile اطلاعات ایمیل (EMAIL) ادرس (ADDRESS) و شماره تلفن (PHONE NUMBER)  را بدرستی وارد کنید. و Confirm کنید تا در صورت هک شدن این شانس را داشته باشید که هکر قبل از اینکه شروع به تغییر اطلاعان کند بتوانید ان را پس بگیرید.


احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

(Setting > Privacy and Security > Two-Factor Authentication )

. در زمان هایی که مجرمان سایبری از هر طریقی به رمزعبور شما دسترسی داتشه باشند، اگر احراز هویت دو عامله فعال باشد نمی‌توانند وارد حساب آنلاین شما شوند زیرا به کد دومی که به شماره تلفن یا ایمیل شما در زمان ورود ارسال میشود ، دیگر دسترسی ندارند.


پسوردتون را تعویض کنید

در بازه زمانی معین ( برای مثال ماهانه ) ارمز عبور خود را تغییر دهید و رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را به افراد دیگر ندهید.


از انتشاز ایمل و شماره خود داری کنید

از قرار دادن شماره تماس و ایمیلی که در اکانت اینستاگرام خود وارد کرده اید در صفحه اینستاگرام خودداری کنید.


تاجایی که میتوانید از برنامه های مشکوک دوری کنید

حتما با حتیاط کامل از برنامه های جانبی استفاده کنید. برخی از اپلیکیشن های هوشمند از شما اجازه دسترسی به اطلاعات اینستاگرام را درخواست میکنند. شما فقط باید از اپلیکیشن هایی که کیفیت کمی دارند و ناقص هستند استفاده نکنید چونکه هکر ها از این راه به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا میکنند.


هنگام خروج از پیج پسورد را پاک کنید

وقتی که از یک دستگاه مشترک استفاده میکنید حتما به خاطر داشته باشید پسوردتان در مرورگر ذخیره نشده باشد. و همیشه از بعد از اتمام کار Log Out کنید تا به طور کامل از حساب کاربریتان خارج شود.واگر دستگاه مشترک تلفن همراه باشد، هنگام Log Out ، تیک گزینه Remember my login info را بردارید تا اطلاعات پیج شما از جمله رمز ورود را در خود ذخیره نکند.


زمان ورود از طریق مرورگر URL را چک کنید

هنگامی که از طریق مرورگر تلفن یا کامپیوتر به اینستاگرام وارد میشوید، آدرس صفحه لاگین را چک کنید؛یک آدرس URL واقعی باید مانند زیر باشد

https://www.instagram.com/accounts/login


اینستاگرامتان را به فیسبوک متصل کنید

اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کنید . توجه داشته باشید که اگر فیسبوک ندارید حتما یکی بسازید. این برا زمانی است که پیج شما توسط هکر ها مورد هدف قرار گرفته است .و به شما خیلی کمک خواهد کرد.


برای آشنایی با نکان مربوط به اینستاگرام با پرشین ادز همراه باشید

مرتضی علی امیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.