گوست فالوور یا فالوور روح اینستاگرام چیست؟

گوست فالوور یا فالوور روح اینستاگرام چیست؟

گوست فالوور یا فالوور روح اینستاگرام چیست؟


در ابتدا که شبکه جهانی اینستاگرام تازه روی کار آمده بود و افراد مختلف در آن فعالیت می‌کردند ؛ داشتن فالوور بالا نشانه اعتبار و کیفیت بالای صفحات اینستاگرام به شمار می‌رفت و به نوعی صفحه‌ای که دارای فالوور بالایی بود ؛ از کیفیت و اطمینان بیشتری برخوردار بود. امروزه با تغییراتی که در الگوریتم شبکه اینستاگرام به وجود آمده و ظهور پیج‌های کاری مختلف و متنوع ، دیگر نمی‌شود بر تعداد بالای فالوور یک پیج حساب کرد. بنابراین نمی‌توان بالا بودن تعداد فالوور یک پیج را ملاک اعتبار و مطمئن بودن آن پیج قرار داد. دلیل این امر این است که ممکن است برخی پیج‌ها ، دارای فالوور غیر واقعی یا فیک باشند یا دارای اکانت‌های غیر فعالی باشند که به آن اصطلاحا فالوور روح می‌گویند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با فالوور روح اینستاگرام و تشخیص آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

گوست فالوور یا فالوور روح اینستاگرام چیست؟

گوست فالوور یا فالوور روح ، به اکانت‌های غیر فعالی گفته می‌شود که به عنوان فالوور در پیج‌های بالا دیده می‌شوند. به نوعی ، فالوور روح کاربرانی هستند که ممکن است تعداد صفحات بالایی را فالو کرده باشند اما نظری به محتوای پیج‌های دنبال شده ندارند. به این معنا که نه لایک می‌کنند ، نه کامنت می‌گذارند و نه استوری آن پیج‌ها را می‌بینند. به نوع دیگر این فالوورها ، هیچگونه فعالیت و تعاملی با پیج‌هایی که فالو کرده اند ؛ ندارند. معمولا اکانت‌های روح ، هیچ محتوای خاصی روی پیج خود ندارند و بیشتر آن‌ها ، توسط ربات‌ها ایجاد شده‌اند. بنابراین اگر در بین فالوورهایتان صفحاتی وجود دارند که تعداد زیادی از افراد را فالو کردند اما خودشان فالوور بالایی ندارند ؛ احتمال زیاد شما با یک فالوور روح روبرو شده اید! به این معنا که کاربر و انسان واقعی پشت آن پیج نیست و به نوعی فیک می‌باشد. اگر تعداد گوست فالوور محدود باشد ؛ وجود آن در بین فالوورهای پیج ، خصوصا پیج‌های کاری ، مشکل نگران کننده‌ای نیست. اما اگه تعداد آن‌ها بالا برود و تعداد بیشتر فالوورهای شما را تشکیل دهد ؛ تاثیرات بسیار مخربی روی پیج شما می‌گذارد. علت این امر این است که پیج شما تبدیل به یک پیج بی تعامل و غیر واقعی می‌شود که تنها فقط تعداد دنبال کننده‌هایش بالا است اما هیچ گونه تعاملی ندارد.

نحوه شناسایی فالوورهای روح

با توجه به نکته‌هایی که ذکر شد ؛ گوست فالوور را می‌توان به راحتی تشخیص داد. در واقع فالوور روح ، دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که از پیج‌ها و کاربران واقعی کاملا قابل تشخیص است. اگر با پیجی روبرو شدید که دارای این ویژگی‌ها بود ؛ مطمئنا شما با یک اکانت روح رو به رو هستید. این ویژگی‌ها عبارتند از :

  • اکانت‌هایی که هیچ فالووری دارند
  • اکانت‌هایی که هیچ محتوایی در پیج خود ندارند
  • اکانت‌هایی که فالوینگ‌های بیشتری نسبت به فالوور دارند
  • اکانت‌هایی که تصویر پروفایل ندارند یا تصویر پروفایل آن‌ها عکس یک آواتار است
  • اکانت‌هایی که در یک ماه گذشته ، در صفحه خود هیچ پستی منتشر نکردند
  • اکانت‌هایی که در نام کاربری آن‌ها اعداد رندوم دیده می شود.

چرا فالوور روح اینستاگرام برای پیج شما بد است؟

یکی از دلایل بد بودن فالوور روح ، این است که اعتبار پیج شما را به شدت کاهش می‌دهد. برای مثال پیجی را تصور کنید که دارای ۲۰ هزار فالوور می‌باشد و هر پست آن تنها ۲۰۰ لایک می‌گیرد! بنابراین مشخص است که اکثر دنبال کنندگان این پیج ، کاربران فیک یا فالوورهای روح هستند که هیچ گونه فعالیتی ندارند. بنابراین داشتن فالوور فیک یا فالوور روح ، برای پیج‌های کاری بسیار ضرر محسوب می‌شود و اعتبار این صفحات را زیر سوال می‌برد. اگر اعتبار پیج شما از دست برود ؛ مشکلات بسیاری پیش می آید. یکی از این مشکلات ، این است که کاربران مختلف که به عنوان مشتری به صفحه شما مراجعه می‌کنند ؛ نمی‌توانند به پیج شما اطمینان کنند. بنابراین کسب و کار شما پیشرفتی نخواهد داشت. زیرا کاربران به آن سخت اعتماد می‌کنند. نکته دیگری که در خصوص بد بودن فالوور روح وجود دارد ؛ این است که اکثرا صفحاتی که از افراد کلاهبرداری می‌کنند ؛ بخش زیاد فالوورهای آن‌ها ، گوست فالوور و اکانت‌های غیر فعال است. بنابراین افراد نمی‌توانند به راحتی به این صفحات اعتماد کنند.

چگونه می‌توان از دنبال شدن توسط فالوور روح جلوگیری کرد؟

نکته مثبتی که وجود دارد این است که فالوورهای روح ، توسط افراد به پیج شما اضافه می‌شود. به این معنا که شما با انجام کارهایی ، فالوور روح را به پیج خود اضافه می‌کنید. در ادامه به برخی نکات اشاره خواهیم کرد که با رعایت آن‌ها از دنبال شدن توسط فالوور روح رها می‌شوید.

فالوور فیک نخرید : برخی از صاحبان پیج.های کاری ، در فکر این هستند که مسیر طولانی را یک شبه طی کنند! بنابراین با خرید فالوورهای فیک ، در مدت زمان کوتاهی پیج خود را از لحاظ فالوور افزایش می‌دهند و این امر طی مدت زمان مشخص ، می‌تواند برای آن‌ها مشکل ساز باشد. پیشنهاد ما در زمینه خرید فالوور این است که فالوورهای پیج خود را از یک سایت معتبر خریداری کنید که مطمئن باشید به شما فالوور فیک نمی‌فروشند. زیرا فالووری که فیک باشد علاوه بر این که برای شما هیچگونه سودی ندارد ؛ می‌تواند به اعتبار پیجتان ضررهای زیادی وارد کند. شما می‌توانید از سایت پرشین ادز ، با اطمینان فالوور واقعی خریداری کنید.

اکانت‌های نامعتبر نخرید : لازم است بدانید اکثر اکانت‌هایی که دارای فالوورهای زیادی می‌باشند و ادمین پیج قصد فروش آن را دارد ؛ دارای فالوورهای روح هستند ؛ به منظور خرید اکانت ، برای شروع یک کار حتما از واقعی بودن فالوورهای آن پیج اطمینان حاصل کنید.

لایک و کامنت نخرید : امروزه با توجه به این که کسب و کارهای اینترنتی در اینستاگرام بسیار رایج شده است ؛ خرید لایک و کامنت یکی از رایج ترین کارهایی شده است که ادمین‌های پیج انجام می‌دهند. اما لازم است بدانید این راه نمی‌تواند به پیشرفت پیج شما کمک کند و افراد پس از مدتی ، متوجه فیک بودن لایک و کامنت‌های شما خواهند شد. از طرفی خرید لایک و کامنت یکی دیگر از راه‌های ورود فالوور روح به پیج شما می‌باشد.

چگونه می‌توان فالوور روح را از پیج حذف کرد؟

به منظور حذف کردن فالوور روح از پیج ، می‌توانید روش‌های مختلفی را امتحان کنید که در ادامه به توضیح آن‌ها می پردازیم.

حذف فالوور روح به شکل دستی : اگر پیج شما دارای فالوور کمی می‌باشد ؛ اما تعدادی از فالورهای پیج شما گوست فالوور هستند ؛ می‌توانید به طور دستی ، اقدام به حذف کردن آن‌ها از فالوورهای خود کنید. به این صورت که هر کدام از فالوورهای شما که دارای ویژگی‌های فالوور روح بود ؛ می‌توانید از فهرست فالوورهای خود ، آن را Remove کنید.

استفاده از ابزار تشخیص فالوور روح : ابزار هایی وجود دارند که برای تشخیص فالوور روح و تعداد آن‌ها بسیار مناسب هستند. این ابزارها می‌توانند فالوورهای شما را به صورت بسیار دقیق بررسی کنند و تشخیص دهند که چه تعداد اکانت غیرفعال شما را فالو کرده اند. شما با استفاده از ابزار Sprout می‌توانید به راحتی فالوورهای روح را تشخیص دهید.

استفاده از ابزار برای حذف فالوور روح : ابزار های دیگری وجود دارند که می‌توانند گزارش کاملی از فالوورهای شما ارائه دهند و تشخیص دهند که چه تعداد و کدام یک از فالوورهای شما ، فالوور روح است. علاوه بر آن امکان حذف کردن فالوورهای روح را در اختیار شما می‌گذارند. شما می‌توانید با ابزار Simply Measured به راحتی اقدام به حذف فالوورهای روح پیج خود کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابظه با فالوور روح یا گوست فالوور صحبت کردیم. لازم است روش های شناسایی این فالوورها ، نحوه‌ی تشخیص و حذف آن‌ها را بدانید تا در صورت مواجه با آن بتوانید فورا آن‌ها را حذف کنید. لازم است بدانید وجود فالوورهای روح به علت آن که تعاملی برای پیج ندارند ؛ نه تنها سودی برای پیج شما ندارند ؛ بلکه سبب آسیب رسیدن به آن و کاهش اعتبار پیج می‌شوند.

شما می‌توانید جهت خرید فالوور واقعی اینستاگرام به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید فالوور واقعی فعال اینستاگرام

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.