ریچ پست اینستاگرام چیست؟

ریچ پست اینستاگرام چیست؟

ریچ پست اینستاگرام چیست؟


مفهوم ریچ در اینستاگرام به خصوص برای پیج های کاری ، بسیار اهمیت دارد. اگر با مفهوم ریچ به طور کامل آشنا باشید ؛ به راحتی می‌توانید پیج خود را ارتقا دهید. در این مقاله همراه ما باشید تا با یکی از پرکاربردترین اصطلاحات آنالیز پیج اینستاگرام آشنا شویم.

ریچ پست اینستاگرام چیست؟

در ابتدا نکته‌ای که قابل ذکر است و باید به آن توجه کرد ؛ این است که گزینه‌ی ریچ فقط برای پیج‌های کاری یا بیزینس اکانت فعال می‌شود. به بیان ساده ، ریچ یعنی تعداد اکانت‌هایی که پست یا استوری اینستاگرام شما را دیدند. برای مثال پیجی را در نظر بگیرید که ۱۰۰ فالوور داشته باشد. فرض کنید سه نفر پست شما را مشاهده کردند. بنابراین ریچ این پست برابر ۳ می‌باشد.

بنابراین به تعداد اکانت‌هایی که به پست و استوری ، ورودی و خروجی دارند ؛ ریچ گفته می شود.

ریچ اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

گزینه‌ی ریچ اینستاگرام ، در زمان تبلیغات بسیار کاربرد دارد. برای مثال زمانی که پیج کاری شما نیازمند رشد و پیشرفت است ؛ اقدام به گرفتن تبلیغات برای پیج می‌کنید. پیگیری این تبلیغات و درصد تعامل مخاطب با پیج را از قسمت ریچ قابل مشاهده است.

لازم است بدانید در پیج‌های اینستاگرامی ، بازدیدکننده‌ها همان ریچ پیج محسوب می‌شوند.

تاثیر ریچ بر الگوریتم اینستاگرام

همانطور که می‌دانید الگوریتم اینستاگرام ، به سرعت در حال تغییر است. لازم است بدانید طبق الگوریتم اینستاگرام ، هر چه ریچ پست بیشتر باشد ؛ اینستاگرام تشخیص می‌دهد که مخاطب‌های زیادی با پیج در حال تعامل هستند. بنابراین پست را در اکسپلور نمایش می‌دهد. تعداد سیو ، تعداد لایک و تعداد ویو در افزایش ریچ پست تاثیر دارد. با برقراری تعامل بیشتر با مخاطب ، یک گام مفید در جهت ورود به اکسپلورر برداشته اید و از این جهت فالوورهای بیشتری را جذب خواهید کرد.

نکات قابل توجه در رابطه با ریچ اینستاگرام

وقتی تعداد ریچ پست شما پایین است ؛ به این معناست که مخاطبان با پیج پست شما ارتباط برقرار نکردند. این ارتباط برقرار نکردن نیز سبب می‌شود اینستاگرام پست شما را در اختیار مخاطبان بیشتر قرار ندهد.

برای آنالیز کردن کوتاه پیج می‌توان عدد ایمپرشن را بر تعداد ریچ تقسیم کرد. با این کار تعداد میانگین بازدیدهای هر کاربر به دست می‌آید. با استفاده از این آمار نسبی ، متوجه می‌شوید که هر کاربر چند بار پست شما را دیدند. با استفاده از این عدد می‌توان شرایط پست و محتوایی که تولید کرده اید را بسنجید.

باید به این نکته توجه کرد که هر بار که کاربری پست شما را ببیند همچنان برای پست شما یک ریچ حساب می‌شود.

اهمیت دید آماری اینستاگرام

با مشاهده‌ی آماری که از ریچ اینستاگرام مشاهده می‌کنید ؛ می‌توان متوجه علاقه‌ی کاربران شد و از این طریق ، محتوای پیج را با توجه به علاقه‌ی مخاطبان تولید کرد.

برای مثال شما می‌توانید با توجه به میانگین سنی کاربران پیج ، محتوای مورد علاقه‌ی آن گروه سنی را تولید کنید. این کار در جهت رشد پیج شما تاثیر دارد.

سخن پایانی

در این مقاله با مفهوم ریچ اینستاگرام آشنا شدید و دریافتید که چگونه با توجه به ریچ پست‌ها ، سبب رشد پیج خود شوید.

شما می‌توانید برای دریافت ریچ و ایمپرشن اینستاگرام برای پست‌های خود از وبسایت پرشین ادز به لینک زیر مراجعه کنید.

ایمپرشن و ریچ پست اینستاگرام

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.